5S koolitus – efektiivse töökoha loomise tehnikad

Kas teadsid, et 5S-i metoodika abil töötlemisaja vähendamine kõigest 15% parandab selle tööprotsessi läbimisaega mõõduka koormatuse tingimustes omakorda 55%?

Kui tunned, et Sinu ettevõttes oleks töökohtade efektiivsust samuti vaja parandada, siis on see just õige koolitus alustamaks eeltoodud tegurite parendamisega. See koolitus on Sulle ka siis, kui oled varasemalt 5S-i juurutanud, kuid see ei hakanud hästi tööle.

Koolitus keskendub praktilistele näidetele ja juurutuspõhimõtetele, kuidas Sinu ettevõttes lõpetada ebaefektiivselt opereerivad töökohad ning neid maailmaklassi vääriliseks muuta.

5S on tuntumaid töökoha organiseerimise tehnikaid, mille eesmärgiks on ebaefektiivsuste kõrvaldamine. Koolituse käigus teeme Sulle pulkadeni selgeks, kuidas 5S-i edukalt läbi viia ning efektiivseid töökohti hiljem ka tõhusalt ülevalt hoida. Lisaks jagame tehnikaid ning nõkse, millest Sa varem kuulnudki polnud.

Kui oskad 5S-i õigesti oma ettevõttes ellu viia, siis nii meie kogemuse kui ka erinevate uuringute järgi saavutatakse suurepäraseid tulemusi järgmistes valdkondades.

 • Tootlikkus paraneb keskmiselt 15%.
 • Materjalide ja vahendite käitlemine väheneb kuni 70%.
 • Väheneb vajaminev põrandapind kuni 60%.
 • Inventuuri teostamisele kulub kuni 50% vähem aega.
 • Paigutuslikud eksimused vähenevad kuni 90%.

Kuidas Sinu ettevõtte koolitusest kasu saab? Me ei räägi ainult teooriast, vaid jagame ka tehnikaid ning kogemusi, mida meie kliendid on juba oma ettevõtetes edukalt rakendanud. Kindlasti toimivad need ka Sinu ettevõttes.

Kui soovid ka enda ettevõttesse 5S-i spetsialiste, siis registreeri end või oma töökaaslased kursusele alloleva registreerimisvormi kaudu.

 • Koht:Tallinn, Lõõtsa 6
 • Hind:290 EUR +KM
Osalen koolitusel

Koolituse ajakava

 • 8:45 Saabumine, kohvi ja suupisted
 • 09:00 Mis on 5S? Milleks 5S-i kasutatakse. Millised on tüüpilised kasud?
 • 10:00 5S-i läbiviimine. Tegevused ja tehnikad erinevates 5S-i etappides (sorteeri, sära, sea korda, standardiseeri ja säilita). Kuidas 5S-i juurutada nii, et see ettevõttes püsima jääks.
 • 12:00 Lõuna
 • 13:00 5S-i ebaõnnestumisi ja parimaid praktikaid erinevatest ettevõtetest. Erinevate 5S-i blankettide ja põhjade tutvustus.
 • 14:00 Videoanalüüs - töökeskkonnast probleemkohtade leidmine, mida annaks 5S-iga lahendada.
 • 16:00 5S analüüsi kokkuvõtted.
 • 16:45 Päeva kokkuvõte

Koolitaja

Koolitajaks on suure rahvusvalise kogemuse ja Eestis üks väheseid ainult Lean juhtimisele spetsialiseerunud konsultant Marek Bankiir. Tema poolt läbi viidavad Lean koolitused on mitme eesti tippettevõtte ja avaliku sektori asutuse igaaastases koolitusprogrammis just praktilise ja reaalselt kasu toova iseloomu tõttu.

Olles ise pikalt töötanud Carlsberg Groupis OPEX ja Lean manageri positsioonidel ning nõustanud mitmeid Eesti edukaid suurettevõtteid, on tal kujunenud väga selge arusaam, millist praktilist ja teaduspõhist oskusteavet koolitusele tulijad vajavad, kui soovivad ettevõttes protsessitäiuse abil konkurentsieelist saavutada.

Marek Bankiir

Lisainfo

Küsi julgesti eripakkumist, kui ühest ettevõttest osaleb mitu inimest.

Registreerudes e-kirja või telefoni teel, saadame Sulle arve ja täpsema info osalemise kohta.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid vajadusel saad osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Sa ei saa mingil põhjusel osaleda, palun anna sellest kindlasti teada e-posti aadressil info@leanway.ee.

Kui teatad oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatad vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.