Kuidas teha konkurentsitihedas keskkonnas õigeid strateegilisi ja taktikalisi valikuid, et saavutada paremat investeeringute tasuvust (ROI), positiivset rahavoogu, madalaid kulusid ja suurepärast klienditeenindust?
Iseäranis veel tänases olukorras, kus valitseb üleüldine segadus sellest, mis ettevõtte tõhusaks muutmisel töötab ja mis mitte.
Üsna levinud on liikuda aastast aastasse ühelt initsiatiivilt teisele. Kord võetakse eesmärgiks “vähendada raiskamisi” ja siis jälle “suurendada digitaliseerituse taset”. Nii juhtub, kui puudub praktiline arusaam sellest, kuidas operatsioonid, mida püütakse jõuga juhtida, tegelikult käituvad.
Käesoleval koolitusel saavad juhid aga operatsioonide juhtimise teaduse abil detailse ja objektiivse ülevaate sellest, mis tootmisettevõtte tõhusamaks muutmisel töötab ning mis mitte, et sedasi konkureerimisvalikute virr-varris teha õigeid otsuseid.
Peame arvestama, et iga ettevõtte operatsioonisüsteem on unikaalne. Järelikult väljakutsete ulatus, mida juhid kohtavad, on peaaegu lõputu. Ja see on just peamine põhjus, miks teadusele tuginev lähenemine on oluline.
Nende väljakutsete lahendamiseks aitab käesolev koolitus saavutada head praktilisel teadusel põhinevat intuitsiooni, et seejärel tõlkida ettevõtte strateegia operatsioonide ohjamise taktikateks ja kontrollideks, millega finantsilisi tulemusi saavutada.
Kellele on koolitus mõeldud?
Koolitus on ideaalis kavandatud tootmisettevõtte juhtivkoosseisule, kelle operatsioonisüsteemi iseloomustab nn lahtiühendatud tootmisliini voog keskmise mahu ja tootesortimendi tingimustes.
Mõnevõrra vähem peatutakse operatsioonisüsteemidel, mis on oma olemuselt ühendatud tootmisliinid või osutavad projektipõhist (juhusliku sortimendiga) tootmist erinevaid võimekusi välja müües.
Koolitus on suunatud peamiselt tootmisettevõtte juhtivkoosseisule, kes vastutavad planeerimistegevuse ja põhiprotsesside eest. Juhtpositsioonid, kelle tööd koolitusel käsitletav materjal kõige enam puudutab, on järgmised: ettevõtte juht, tootmisjuht, ostu- või varude eest vastutav juht, arendusjuht, kvaliteedijuht.
Kuidas on koolitus üles ehitatud?
Koolitus on üles ehitatud nelja peamisse plokki, mis imiteerivad ettevõtte juhi strateegiliste valikute kujundamise ja seejärel operatsioonide juhtimise teadusel baseeruvate taktikate ning kontrollide juurutamise protsessi.
- Sissejuhatav osa tootmisettevõtte strateegilistest valikutest, mis suuresti mõjutavad operatsioonisüsteemi ülesehitust.
- Tootmise juhtimine ja selle praktiline teadus.
- Kuidas tootmise juhtimise praktilise teaduse abil saavutada finantsilisi tulemusi.
- Praktilisel teadusel põhinevate taktikate, kontrollide ja mõõdikute rakendamine strateegiliste eesmärkide saavutamiseks.
Millist kasu saab osaleja?
Koolituse käigus on võimalik saada oma ettevõtte andmeid pakkudes ülevaadet ja tagasisidet protsesside ühendatud ahela soorituse kohta, et tuvastada süsteemi läbilaskevõime hetkeseis ja praktiline potentsiaal (nn practical-worst-case benchmark).
Sooritusega seonduvat infot saab ära kasutada strateegilise positsioneerimise kujundamisel, edasiste arendusotsuste tegemisel ja taktikate ning kontrollide loomisel parema finantsilise tulemuse saavutamiseks.
Lisaks eelnevale on andmete olemasolul võimalik koolitaja abil kaardistada varude tänane olukord ja optimaalne tase vastavalt ettevõtte valitud strateegiale. Nii saab osaleja oma ERP-süsteemi sisestamiseks uued ja korrektsed matemaatilisel mudelil baseeruvad tellimispunktid ning -kogused.
Nii on võimalik vähendada varude hulka märkimisväärselt ja ühtlasi tõsta laooperatsioonide teenustaset (tutvu analüüsi olemusega lähemalt artiklist “Varude optimeerimine – kuidas saavutada kuluefektiivne laoseis”).