Terminit tõmme või tõmbesüsteem (ingk pull või pull system) aetakse tihtilugu segamini katkematu vooga. Kuigi nad on üksteisega tihedalt seotud, ei ole tegu ühe ja sama asjaga.
Katkematu voog defineerib toote või teenuse oleku, kui see liigub läbi protsessietappide. Tõmme seevastu dikteerib, millal teenus või toode liigub ning kes on otsustanud, et see peab liikuma.
Kui näiteks võtame tõmbesüsteemi vastandi tõukesüsteemi, siis seal protsessietapid töötavad n-ö oma tempo järgi ja ka lõpetavad töö enda rütmi järgi. Selliselt toimetatakse pooltoode või –teenus järgmisse etappi, hoolimata kas seal seda praegu vajatakse või mitte, mis omakorda võib põhjustada lokaalseid ülekoormuseid ja seeläbi ka raiskamist.
Siin ongi kahe süsteemi omavaheline erinevus. Ühel juhul ei ole toote või teenuse kogused ja liikumise päästikud kokku lepitud (tõukesüsteem), teisel juhul on see kahe poole vahel paika pandud (tõmbesüsteem).
Üheks lahutamatuks osaks tõmbesüsteemide puhul on signaal, mis annab edasi kliendi või järgmise protsessietapi nõudlust. Üks viis seda teha on läbi kanban-süsteemi.
Kui ettevõttes tõstatub teemaks varude optimeerimine, siis esimese hooga vaadatakse ikka MRP- või ERP-süsteemide poole. Mõneti ka õigustatult, sest neisse on üldjuhul integreeritud laoarvestuse komponent, mis ju kogu vaeva sinu eest ära teeb. […]
Soovid teada, kuidas määrata puhver- või turvavaru? Nii puhver- kui ka turvavaru on vajalikud, et katta OOS (out-of-stock) -olukordade teket, mis on tavaliselt põhjustatud kliendinõudluse või tarnete variatiivsusest, ennustustäpsusest, tootmisprotsesside stabiilsusest jne.[…]
Tarnekindlus (või teenustase) on sedavõrd oluline näitaja, et lausa 83% Euroopa jaekaubanduse tippudest jälgib seda oma varustajate kvaliteedinäitajana. Ja pea pooled neist rakendavad trahve, kui teenustase ei vasta kokkulepitule[…]