Varude optimeerimine – kuidas saavutada kuluefektiivne laoseis?
04.jaanuar 2021
Kui ettevõttes tõstatub teemaks varude optimeerimine, siis esimese hooga vaadatakse ikka MRP- või ERP-süsteemide poole. Mõneti ka õigustatult, sest neisse on üldjuhul integreeritud laoarvestuse komponent, mis ju kogu vaeva sinu eest ära teeb. Loe edasi…
Kuidas arvutada optimaalse laoseisu puhver- ja turvavaru?
13.juuli 2020
Soovid teada, kuidas määrata puhver- või turvavaru? Nii puhver- kui ka turvavaru on vajalikud, et katta OOS (out-of-stock) -olukordade teket, mis on tavaliselt põhjustatud kliendinõudluse või tarnete variatiivsusest, ennustustäpsusest, tootmisprotsesside stabiilsusest jne. Loe edasi…
Tarnekindlus – kõik, mida sellest teadma pead
14.aprill 2020
Tarnekindlus (või teenustase) on sedavõrd oluline näitaja, et lausa 83% Euroopa jaekaubanduse tippudest jälgib seda oma varustajate kvaliteedinäitajana. Ja pea pooled neist rakendavad trahve, kui teenustase ei vasta kokkulepitule Loe edasi…
Miks toidukaupade e-poed hädas olid?
01.aprill 2020
Olen toidukaupade e-poe telgitaguste vastu juba paar nädalat huvi tundnud, eelkõige nende suutlikkuse osas nõudluse dramaatilise kasvuga toime tulla. Kuna viimasel ajal on pikaleveninud tarneajad eriti päevakorda tõusnud, siis otsustasin protsesside vaatevinklist teemat pisut avada. Loe edasi…
Laovarude vähendamise võimalikud strateegiad COVID-19 kriisiolukorraks
26.märts 2020
Pole kahtlust, et kujunenud olukord COVID-19 viirusepuhanguga on paljudele tootmisettevõtetele parajaks pähkliks. Häid lahendusi ei ole ja tuleb hakata tegema valikuid, et ellu jääda. Loe edasi…
Miks tootmisettevõtted ei suuda probleemide lahendamise potentsiaali ära kasutada?
21.veebruar 2020
Tootmisettevõtted ei kasuta võimalust areneda eesliini töös iga päev esinevate probleemide lahendamise kaudu. Seda isegi olukorras, kus tööd takistavaid probleeme tekib päeva jooksul üsna sageli. Uuri, miks. Loe edasi…
Arengu saavutamise valem
30.jaanuar 2020
Kui palju peaks üks ettevõte arenguks ressursse panustama, et operatsioonisüsteemis käegakatsutavaid tulemusi saavutada? Selleks leidub lausa üks valem - uuri järele! Loe edasi…
Pullipiitsa efekt (bullwhip effect) – tarneahelate suur nuhtlus
14.jaanuar 2020
Ilmselt ei ole maailmas kuigi palju fenomene, mis saavad alguse mähkmetest ja millest kirjutatakse lugematul arvul teadusartikleid. Pullipiitsa efekt (bullwhip effect) on üks selliseid. Loe edasi…
Tootmismasinate võrdlus: kiirus vs seadistuse aeg
03.november 2019
Tootmisvõimekuse analüüsid ütlevad meile tavaliselt seda, et lühemad seadistusajad masinatel on läbilaskevõimele alati paremad kui pikad. Aga mis siis, kui läbilaskevõime on mõlemal juhul sama? Kumb neist sellisel juhul eelistatum variant oleks? Loe edasi…
Vähetuntud tehnika, mida kasutada 5S-i juurutamisel
21.oktoober 2019
5S-i juurutamine ei ole minu jaoks kunagi olnud pelgalt kollaste joonte tõmbamine tootmispinnale, vaid eelkõige vahend keskmise töötlemisaja (aeg, mis kulub ühe ühiku menetlemiseks) ja selle variatsiooni vähendamiseks. Loe edasi…